Site Loader
Киев, Вознесенский спуск, 22

Chlebowski, Rowan T., et al. “Weight loss and breast cancer incidence in postmenopausal women.” Cancer (2018) Переклад: femina-health.org

Позбавитись надмірної ваги, навість зовсім трохи ніколи не запізно, тому що ….

Була проведена оцінка зв’язку зміни маси тіла і ризику раку молочної залози (РМЗ) у постменопаузальних жінок учасниць дослідження Women’s Health Initiative Observational Study. У 61,335 постменопаузальних жінок без РМЗ в анамнезі і нормальною мамограмою було визначено ІМТ на початку спостереження і через 3 роки. Показник зниження ваги через роки категоризували як стабільний (<5%), зниження (≥5%), або прибавку (≥5%) з подальшим анкетним визначенням того, чи була втрата ваги навмисною. Результати подальшого спостереження протягом 11.4 років виявили 3061 випадків РМЗ. У жінок, які за цей час знизили вагу (n = 8175) ризик РМЗ був суттєво нижчим порівняно з жінками без динаміки ваги

(n = 41,139) (ВР – 0.88; 95% ДІ – 0.78-0.98). Врахування показників мамографії і того чи була втрата ваги цілеспрямованою не мали вкливу на виявлений зв’язок.

Збільшення ваги не було пов’язано з загальним ризиком РМЗ, але супроводжувався більшою частотою потрійного негативного раку (ВР- 1.54; 95% ДІ – 1.16-2.05).

Автори прийшли до заключення, що навіть невелике зниження ваги в менопаузі сприяє зниженню частоти РМЗ у цьому віковому періоді.

Отже результати обсерваційної частини дослідження WHI показують, що навіть невелика втрата ваги в менопаузальному періоді незалежно від того була вона навмисною чи ні, сприяє зниженню ризику РМЗ на 12%, порівняно з жінками, вага яких не змінилась. 

Ці результати корелюють з результатами раніше проведених досліджень, згідно яких більш значна втрата зайвої ваги сприяла зниженню ризику РМЗ.

Отже, до ефективних доступних кожній жінці заходів профілактики РМЗ в менопаузі можна віднести: підтримання ІМТ до 25кг/м2, регулярні фізичні навантаження, здорове харчування, відмову від куріння, обмеження або відмову від алкоголю.

Результати цього дослідження є і  гарним мотивуючим фактором для жінок: не обов’язково досягати ідеальної ваги, адже числені дослідження показали, що сама по собі регулярна фізична активність сприяє збереженню здров’я з віком, так само як навіть і незначна втрата зайвої ваги

Post Author: strannik