Site Loader
Киев, Вознесенский спуск, 22

У Великій Британії під егідою NICE вийшли нові клінічні настанови по використанню комбінованих гормональних контрацептивів (КГК).

Рекомендації базується на критеріях прийнятності ВООЗ і даних новітніх досліджень щодо альтернативних режимів прийому КГК.

  • Вперше рекомендовано віддавати перевагу підходу “Tailored combined hormonal contraceptive (CHC) regimens” (індивідуально підібрані до потреб і особливостей жінки режими прийому), саме цей індивідуалізований гнучкий підхід до призначення монофазних КГК може значно знизити частоту відмов від подальшого використання метода і контрацептивних невдач.
  • Користуючись своїми знаннями про регуляцію функції яєчників, гінекологічну патологію, механізми дії монофазних КГК лікар може комбінувати стандартний та нестандартні (пролонговані) способи використання для забезпечення максимального комфорту для пацієнтки.
  • Тривалість вільного від КГК періоду може бути різним (7-4-0 днів).
  • Окрім загальної інформації про все розмаїття методів контрацепції їх ризиків і переваг, клієнтам необхідно надавати інформацію про стандартні та нестандартні режими прийому КГК. Використання альтернативних режимів пацієнтками має заохочуватись
  • Доказовим даним щодо недоліків режимів з 7-денною перервою і переваг та безпеці альтернативних режимів присвячений окремий розділ.
  • Приділено увагу впливу баріатричної хірургії на ефективність КГК? -Жінкам, які зазнали баріатричних втручань слід повідомити, що ефективність гормональних контрацептивних таблеток може бути знижена.
  • Окремий розділ присвячений quick-start – початок КГК, не з 1 по 5 день циклу, а в будь-який день, за умови відсутності вагітності.
  • Немає даних, що по аналогії з МГТ неоральні КГК (пластир, кільце) більш безпечні в плані серцево-судинних ризиків (в окремих дослідженнях він навіть більший). Отже, не призначаємо ні пластир ні кільце, тим жінкам у яких є протипокази (категорії критеріїв прийнятності 3-4) до КОК.

Адаптація режиму прийому КГК до індивідуальних потреб і особливостей пацієнтки безумовно сприятиме більшому задоволенню від використання та зменшенню відмов від метода. Проте практикуючи такий підхід консультуючий з питань планування сім’ї лікар має бути готовий надавати жінці підтримку протягом тривалого часу. До речі, в рекомендації FSRH присутній пункт про необхідність існування онлайн сервіса цілодобової інформаційної підтримки пацієнток, які отримують гормональну контрацепцію!

Також робота з гнучкими режимами використання КГК вимагає грунтовних знань регуляції жіночої репродуктивної функції, механізмів дії компонентів КГК і , звичайно, критеріїв прийнятності ВООЗ.

 

Джерело: https://www.fsrh.org/standards-and-guidance/documents/combined-hormonal-contraception/

Post Author: strannik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *