Site Loader
Киев, Вознесенский спуск, 22

Робоча група Товариства досліджень здоров’я жінок (Society for Women’s Health Research – SWHR) в складі дослідників, клініцистів і пацієнтів опублікувала експертний огляд в American Journal of Obstetrics and Gynecology. У ньому були визначені ті області, в яких необхідно поліпшити діагностику, лікування і доступ до якісної допомоги, а також виділені пріоритети для майбутніх досліджень ендометріозу.

Були відзначені наступні бар’єри в лікуванні ендометріозу:

З моменту появи перших симптомів ендометріозу до постановки діагнозу проходить в середньому від 7 до 12 років. Це пов’язано, зокрема, з тим, що причини ендометріозу залишаються невідомими, а поточний золотий стандарт діагностики – лапароскопічне дослідження.

Для прискорення діагностики і створення нових неінвазивних діагностичних інструментів вкрай необхідно дослідження фундаментальної біології ендометріозу і його причин. Крім того, своєчасність і точність діагностики і лікування збільшиться разом з підвищенням рівня освіти та інформованості пацієнтів, медпрацівників та широкої громадськості.

За словами директора наукових програм SWHR Rebecca Nebel «Деякі жінки страждають від надзвичайно хворобливих симптомів ендометріозу протягом більше десяти років, частково через соціальної стигматизації навколо менструації і диспареунії, часто мають психологічний бар’єр в обговоренні цих симптомів або зверненні за допомогою. Крім того, жінки, які обговорюють свої симптоми, можуть стати жертвами клінічної дискримінації за статевою ознакою, яка призводить до того, що скарги на  біль у деяких жінок ігноруються».

Лікування ендометріозу спрямоване на придушення або видалення ендометріоїдних уражень в надії усунути біль і / або безпліддя, навіть якщо зв’язок між ендометріоїдними гетеротопіями і цими симптомами не зовсім зрозуміла. Наприклад, велика кількість гетеротопій не завжди означає яскраво виражену симптоматику, і навпаки.

Доступні методи лікування не завжди полегшують біль, а багато хто з них мають антирепродуктивні ефекти. Навіть хірургічні процедури (лапароскопія і гістеректомія) не забезпечують повне усунення болів за різними причинами. Таким чином, експерти закликають переходити до паціентооріентірованного міждисциплінарного підходу, який фокусується на потребах жінок в цілому, а не на окремих симптомах, або вогнищах ендометріозу.

 

Джерела: As-Sanie, Sawsan, et al. “Assessing Research Gaps and Unmet Needs in Endometriosis.” American journal of obstetrics and gynecology (2019)

Post Author: strannik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *