Site Loader
Киев, Вознесенский спуск, 22

Метою робочої групи товариств гіперандрогенії(Androgen Excess Society) та комітету з СПКЯ було визначити сучасний стан знань та надати доказові рекомендації, які можуть бути дійсними для всіх фахівців, які піклуються про випадіння волосся за жіночим типом (ВВЖТ), загальну форму випадіння волосся у жінок, що характеризується зниженням щільності волосся в центральної області волосистої частини голови, в той час як лобова лінія волосся загалом добре зберігається.

Основні положення рекомендації наступні:

1.Рекомендовано застосовувати термін випадіння волосся за жіночим типом (ВВЖТ) замість раніше вживаних термінів алопеція, андрогенетична алопеція.

2.Два основних типи втрати волосся: центрифугальне поширення до середини скальпу, фронтальна акцентуація, в формі ялинкиІзольована ВВЖТ не має розглядатись як ознака гіперандрогенії, якщо рівні андрогнів є нормальними.

  1. На першому місці клінічне обстеження пацієнток з ВВЖТ.
  2. Для всіх пацієнток з ВВЖТ оцінка рівнів андрогенів є необхідною. Дослідження рівня віт.Д, заліза, цинку, тиреоїдного статусу та пролактину не є обов’язковим, але рекомендоване.
  3. Лікування ВВЖТ має починатись з міноксидилу (5%) з додаванням інгібіторів 5α-редуктази або антиандрогенів в разі наявності інтенсивної втрати волосся або гіперандрогенії.

 

Джерела: Carmina, E., et al. “FEMALE PATTERN HAIR LOSS AND ANDROGEN EXCESS: A REPORT FROM THE MULTIDISCIPLINARY ANDROGEN EXCESS AND PCOS COMMITTEE.” The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (2019)

Post Author: strannik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *