Site Loader
Киев, Вознесенский спуск, 22

Не всі з них неочікувані.

За даними нещодавно проведеного в Японії дослідження ендометріоз та невиношування вагітності є досить сильними факторами ризику венозної тромбоемболії  (ВТЕ) при вагітності та в післяпологовому періоді.

Були використані дані загальнонаціонального когортного дослідження (JECS). Нагадаємо, що порівняно з кавказькою популяцією, в японській – частота ВТЕ є меншою.

Були проаналізовані дані 103,070 вагітних японських жінок за період січень 2011 – березень2014.

Частота ВТЕ в цій когорті склала 7.5 на 10,000 вагітностей (включаючи післяпологовий період).

Окрім відомих раніше факторів ризику (пізній репродуктивний вік, підвищений ІМТ, ДРТ, куріння), було визначено два нові: ендометріоз та звичне невиношування вагітності в анамнезі. Відношення шансів після урахування всіх можливих конфаундерів: для ендометріоза -2.70 (95% confidence interval, 1.21–6.00) , для звичного невиношування – 6.13 (2.48–15.16).

Також загроза переривання вагітності, передчасні пологи та Кесарів розтин також підвищували ризик ВТЕ.

Зв’зок звичного невиношування вагітності з ВТЄ при вагітності і в післяпологовому періоді  вірогідно пов’язаний з тромбогенними мутаціями, які в свою чергу можливою причиною втрати вагітності, а зв’язок з ендометріозом є новим викликом для досліджень.

Джерела: Sugiura-Ogasawara, Mayumi, et al. “Endometriosis and Recurrent Pregnancy Loss as New Risk Factors for Venous Thromboembolism during Pregnancy and Post-Partum: The JECS Birth Cohort.” Thrombosis and haemostasis (2019)

Post Author: strannik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *